O nas

Cześć ! Jesteśmy pięcioma the most beautiful girls in the world ! Ula, Frania, Ola, Teresa i Vanessa ! Na naszym blogu pojawią się między innymi sposoby na piękny wygląd, techniki utrzymania skóry i elastyczności ciała na długie lata, nowości w kosmetyce oraz artykuły poświęcone urodzie. Zapraszamy!

Najnowsze komentarze

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Czy kult ciała nie jest mocno przesadny?

Czy kult ciała nie jest mocno przesadny?

Kult ciała ogarnął cały świat – nie po raz pierwszy w dziejach ludzkości. Przy czym trzeba podkreślić, że współczesna jego ideologia ma niewiele wspólnego z ideologią czasów antycznych, w starożytności nie było medycyny estetycznej. Obecnie wizyta u chirurga plastycznego jest czymś normalnym – tak jak wizyta u stomatologa, czy lekarza innej specjalizacji, przy czym przyjemność ta nie należy do najtańszych. Bywa, że lekka korekta wyglądu nosa ciągnie za sobą silną poprawkę ust – może się to przerodzić w zabiegi mocno interweniujące w ciało bez opamiętania.

Czy medycyna estetyczna jest konieczna?
Można mieć skłonność do powiedzenia, że absolutnie nie i że powinna stanowić deskę ratunku dla osób, których uroda została zniekształcona na przykład w wyniku wypadku. Nie mniej jednak jest ona na tyle popularna, że wyraża się jasno: każdy chce samodzielnie decydować o wyglądzie swojego ciała, bez krytyki, czy decyzja o operacji plastycznej była słuszna czy zła. Można też pokusić się stwierdzeniem, że chirurgia plastyczna jest bezpieczna do czasu nim nie zawładnie psychiką pacjenta lub pacjentki do tego stopnia, że nie będą oni w stanie bez niej żyć.

Czy zabiegi kosmetyczne nie wystarczą?
To także jest uzależnione od indywidualnego podejścia do tematu – każda osoba może mieć zupełnie odmienne zdanie. W wielu przypadkach takie zabiegi byłyby wystarczające, ale to by wymagało samoakceptacji i normalnego podejścia do upływu czasu, przemijania z godnością. Profesjonalna kosmetyczka z Warszawy (https://swiaturody.com/warszawa,kosmetyczka,9.html) doskonale wie co doradzić swym klientkom i klientom. Kosmetyki do pielęgnacji nakładane na twarz i resztę ciała w salonie piękności mają moc zatrzymywania młodości, ale powinny być stosowane regularnie. Do takiego działania należy włączyć odpowiednią dietę – na przykład śródziemnomorską. Zbawienny wpływ na wygląd ciała ma ruch – bez względu na to czy jest to fitness, siłownia, czy jazda na rowerze. Wspaniale jest, jeśli jest możliwość osiągania satysfakcji z tego, co robi się w życiu prywatnym i zawodowym – to też wpływa na wewnętrzne poczucie piękna, które wybija się „na zewnątrz” i promieniuje z ogromną siłą. Salon kosmetyczny, to znakomite miejsce nie tylko do dbania o wygląd, ale i forma relaksu. W takim salonie ofiaruje się wytworne prezenty dla własnego ciało, a ono odwdzięcza się atrakcyjnym wyglądem. Jest to niewinna inwestycja, której nie da się przeliczyć na żadne pieniądze.

6 comments on “Czy kult ciała nie jest mocno przesadny?”

  1. Uważam, że operacje plastyczne są potrzebne szczególnie osobom, których wygląd nie pozwala na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Natomiast ludzie, którzy robią sobie takie operacje, bo mają za dużo pieniędzy, powinni porządnie się nad sobą zastanowić…

  2. No nie wiem, jak kogoś stać w sumie każdy ma prawo decydować o swoim ciele. Czasem nie potrafimy zaakceptować mankamentów, których można się pozbyć z pomocą chirurgi plastycznej.

  3. Niech każdy robi z własnym ciałem co chce. Ważne jest, żeby nie przesadzić i nie wyglądać później dziwacznie.

  4. Dokładnie – operacje plastyczne to już indywidualna decyzja. Nie ma co oceniać negatywnie tych, którzy je robią… Niemniej jednak – umiar jest wskazany 😉

  5. telimena23 says:

    Osobiście nienawidzę widoku krwi i perspektywy operacji, wole mniej drastyczne sposoby.

  6. Gdyby nie bombardowali nas zewsząd reklamami idealnych ludzi, być może łatwiej by nam było się zaakceptować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>