O nas

Cześć ! Jesteśmy pięcioma the most beautiful girls in the world ! Ula, Frania, Ola, Teresa i Vanessa ! Na naszym blogu pojawią się między innymi sposoby na piękny wygląd, techniki utrzymania skóry i elastyczności ciała na długie lata, nowości w kosmetyce oraz artykuły poświęcone urodzie. Zapraszamy!

Najnowsze komentarze

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Microblading – japońska technika wykonania makijażu permanentnego brwi

Microblading – japońska technika wykonania makijażu permanentnego brwi

Microblading to japońska technika wykonywania makijażu permanentnego, podczas której zamiast standardowej maszyny, kosmetyczka z Wrocławia (Świat Urody) stosuje sterylne piórka. Brwi wykonane tą metodą są mocne, gęste, pięknie ukształtowane, a do tego wyglądają bardzo naturalnie. Sekret tak doskonałych efektów tkwi nie tylko w technice wykonania, ale i w kierunku malowania włosków, stosowanej sile nacisku oraz w pigmentach.

Dla kogo dedykowany jest ten zabieg?

Efekt microbladingu z pewnością docenią osoby często odwiedzające salon kosmetyczny celem wykonania henny jak i te, którym zależy na zaoszczędzeniu czasu poświęcanego codziennie na malowanie brwi przy pomocy cienia do powiek lub kredki. Z zabiegu powinny skorzystać także osoby chcące uzyskać efekt podniesienia brwi czy stawiające na wyrównanie niesfornie asymetrycznych brwi. Metoda ta sprawdzi się również w przypadku osób cierpiących na ubytek lub całkowity brak brwi będący efektem na przykład odbytej chemioterapii.

Jak przebiega proces microbladingu?

Zabieg wykonywany jest w dwóch odrębnych czasowo etapach. Podczas pierwszej wizyty zostaje przeprowadzona rozmowa z klientką celem wykluczenia przeciwwskazań do poddania się microbladingowi oraz zostają wykonane testy alergiczne względem planowanego użycia określonych pigmentów i środków znieczulających. To również moment, w którym zostaje ustalony kształt i kolor brwi, będący podstawą wykonania rysunku wstępnego. Po akceptacji przygotowanego wzorca, następuje aplikacja znieczulenia, po której możliwe jest przejście do realizacji usługi. Druga wizyta odbywa się po około 4-8 tygodniach od dnia wykonania makijażu permanentnego. W jej trakcie następuje ocena trwałości koloru oraz równomierności jego nałożenia. Istnieje wówczas możliwość dokonania korekty ewentualnych niedoskonałości. Jest to bardzo ważny moment, ponieważ efekt końcowy pigmentacji wykonanej przy pomocy metody microbladingu będzie utrzymywać się na brwiach przez około 2 lata.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego tą metodą?

Na microblading nie należy decydować się w okresie obniżonej odporności wynikającej na przykład z przebytej choroby. Przyjmowanie antybiotyków lub leków zawierających retinoidy również stanowi czynnik dyskwalifikujący przeprowadzenie zabiegu w danym okresie czasu. Na wykonanie makijażu permanentnego nie powinny także decydować się kobiety będące w ciąży lub karmiące piersią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>